ارتقای چشمگیر شاخص‌های عملکردی در حوزه‌های کسب و کار و مسئولیت اجتماعی توسط اتاق بازرگانی اصفهان

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نخستین جلسه هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان گفت: کارنامه فعالیت دو ساله دوره نهم اتاق اصفهان نشان دهنده ارتقای چشمگیر شاخص‌های عملکردی در حوزه های کسب و کار و مسئولیت اجتماعی است.
مسعود گلشیرازی در نخستین جلسه هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان ضمن تاکید بر اینکه مخاطب مستقیم شعار امسال تولید، مانع زدایی و پشتیبانی دستگاه های اجرایی کشورهستند، افزود: امسال به منظور تحقق فرامین مقام معظم رهبری، نظام اداری نیازمند پوست اندازی است و مسئولیت سنگینی بر عهده دارد.
رئیس اتاق اصفهان سال گذشته را مبین این امر دانست که درصورت فراهم شدن ابزارهای موردنیاز شعار سال،علیرغم فشارهای موجود با اجرای سیاست های حمایت از تولید ومحدودیت واردات، تحقق این سیاست ها امکانپذیر است.
وی ابراز امیدواری کرد با عزم جدی دستگاه های اجرایی مانع زدایی ها در اولویت برنامه های آنها قرار گرفته و به صورت کامل اجرایی شود.
دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان رفع موانع سرمایه گذاری و ایجاد زمینه لازم برای جلب اعتماد سرمایه گذاران را از دیگر نکات مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست.
گلشیرازی آسیب شناسی درست بخش تولید و صنعت کشور را زمینه ساز ایجاد اتفاقی خوش در عرصه بین المللی و داخلی کشور بیان کرد.
وی افزود: در اتاق بازرگانی اصفهان با همت کادر کوشا و هدایت هیئت نمایندگان شاهد بهبود چشمگیر شاخص ها طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته هستیم.
گلشیرازی ضمن ابراز خرسندی ازاستقبال بی نظیر از دوره های آموزشی و شتاب دهنده ها در سال گذشته این گونه امور را علاوه بر پاسخگویی به نیازهای واحدهای تولیدی و صنعتی در امیدآفرینی به نسل جوان و کمک به خوشه سازی آنها موثر دانست.
طرح “همصدا” عملیاتی‌ترین مدل تعامل صنعت و دانشگاه
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین ضمن تقدیر از فعالیت های سرای رشد و نوآوری اتاق بازرگانی اصفهان، برگزیده شدن طرح «همصدا» به عنوان عملیاتی ترین مدل تعامل صنعت و دانشگاه از سوی وزارت علوم را نشان دهنده تبدیل شدن اقدامات این واحد به مدل اندیشه ای عملیاتی موثر در این حوزه دانست.
وی همچنین از حضور موثر کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی در کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی تقدیر کرد. گلشیرازی صدور پیشنهادات عملیاتی در سطح ملی از سوی اتاق بازرگانی اصفهان که منجر به اتخاذ تصمیمات مهم در حوزه صنعت شد، حضور مقامات کشوری در جلسات شورای گفت و گوی استان و کسب رتبه اول این شورا در سطح کشور و انتخاب اتاق بازرگانی به عنوان دستگاه پاسخگو از منظر فعالان اقتصادی را از جمله نقاط عطف فعالیت های اتاق بازرگانی اصفهان در سال 99 دانست. و افزود: در سال گذشته علیرغم محدودیت های حادث شده از کرونا، به همت هیات رئیسه، اعضا هیئت نمایندگان و تلاش کادر اجرایی، بنا بر آمار و ارقام موجود اتاق اصفهان توانسته از ظرفیت های خود به نحو مطلوب استفاده کند که البته این به معنای لزوم همتی مضاعف در سالجاری به منظور حفظ این افتخارات و تبدیل آنها به زیرساخت است.
وی رفتار و نگاه فراجناحی را در همراهی کلیه اندیشه ها برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور حایز اهمیت دانست.