مدیر طرح ساماندهی ناژوان: نمونه طرح گردشگری کشاورزی برای اجرا در ناژوان تدوین می‌شود

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: به دنبال مصوبه کمیته راهبری ناژوان، نمونه طرح گردشگری کشاورزی برای اجرا در این منطقه تدوین می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طبیعت گردشگران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مهدی قائلی از برگزاری دومین نشست کمیته راهبری ناژوان خبر داد و اظهار کرد: در این نشست رویکرد گردشگری جدید مدیریت ناژوان به نمایندگی از مدیریت شهری با عنوان گردشگری کشاورزی مطرح شد و مورد تأیید اعضای کمیته راهبری ناژوان قرار گرفت.
او ادامه داد: در این راستا مدیریت ناژوان متعهد شد که در نشست فصل بعدی کمیته راهبری تحقق پذیری ناژوان اهداف، رویکردها، برنامه‌ها و شیوه نامه‌های خود را برای اجرای طرح گردشگری کشاورزی همراه حداقل یک نمونه اجرا شده میدانی از این طرح ارائه کند.
مدیر طرح ساماندهی ناژوان با بیان اینکه از مجموع ۱۲۰۰ هکتار مساحت ناژوان بیش از ۹۰۰ هکتار آن در اختیار مردم، باغداران و کشاورزان قرار دارد، تأکید کرد: این موضوع فرصت مغتنمی برای استفاده و اجرای این طرح در عرصه ناژوان است.
او با تأکید بر ضرورت توجه به ظرفیت بی‌نظیر تلفیق شهرنشینی، کشاورزی و باغداری در عرصه ناژوان افزود: در اجرای این طرح ضمن هدف گذاری برای حفظ و گسترش عرصه فضای سبز به افزایش درآمد باغداران و کشاورزان، توسعه بهره‌وری و کارآمدی باغات، احیای مزارع و زمین‌های از بین رفته نیز توجه ویژه‌ای خواهد شد.
قائلی تصریح کرد: هم اکنون با حمایت و مساعدت مدیریت شهری، امکان سرمایه گذاری ویژه در حوزه‌های مختلف گردشگری در محدوده ناژوان فراهم شده است که نوید آینده روشنی برای اصفهان را می‌دهد.
او به مصوبات جلسه گذشته این کمیته نیز اشاره کرد و گفت: از خروجی‌های جلسه گذشته، شروع پروژه برداشت مکان‌مند اراضی ناژوان بود که با انعقاد تفاهم نامه و عقد قرارداد بین مدیریت ناژوان و دانشگاه علمی کاربردی استان اصفهان تحت عنوان برداشت اطلاعات مکان‌مند عرصه ناژوان آغاز شد.
قائلی خاطرنشان کرد: این پروژه به عنوان یک پروژه زیرساختی در تجمیع اطلاعات و جمع‌آوری داده‌ها به منظور بهبود برنامه‌ریزی، تصمیم‌گیری و اجرای پروژه‌های آتی و همچنین در رفع مشکل ساکنان و مالکان اراضی ناژوان گره‌گشا خواهد بود.
لازم به ذکر است، دومین نشست کمیته راهبری ناژوان با حضور شهردار اصفهان، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان و جمعی از معاونان و مدیران مدیریت شهری به همراه نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان دولتی دیگر چون استانداری اصفهان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد.
کمیته راهبری ناژوان، کمیته‌ای بین بخشی با هدف تعیین افق و سیاست‌های کلی عرصه ناژوان است که به همت مدیریت شهری در دوره جدید و بعد از گذشت ۲۰ سال از تأسیس مدیریت ناژوان و بر اساس طرح مصوب و ابلاغی اراضی ناژوان توسط شورای عالی معماری و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.