شهردار اصفهان در دیدار با سفیر پادشاهی عربستان سعودی مطرح کرد؛ شهرداری اصفهان آماده عقد خواهرخواندگی با مدینه

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه علاقه‌مندیم با سراسر دنیا در ارتباط باشیم، گفت: در کنار دیپلماسی رسمی، شهرداری دیپلماسی شهری را نیز پیگیری می‌کند و خوشحال خواهیم شد که با شهر مدینه در عربستان برای خواهر خواندگی وارد مذاکره شویم.

به گزارش پایگاه خبری طبیعت گردشگران و به نقل از پورتال اطلاع رسانی شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده در دیدار با عبدالله بن سعود العنزی سفیر پادشاهی عربستان سعودی در ایران اظهار کرد: مردم اصفهان، مهمان دوست هستند، به‌ویژه اگر این مهمان از برادران مسلمان ما باشد، از اینکه در کنار شما هستم خوشحالم و امیدوارم این احساس مشترک را با هم تجربه کنیم.

وی با بیان اینکه به اذعان کسانی است که دنیا دیده هستند، اصفهان یکی از زیباترین شهرهای جهان به‌شمار می‌رود، افزود: اصفهان از حیث طبیعت و باغ شهر بودن و هم از نظر تاریخی سرآمد است و این شهر تجربه سه دوره پایتختی را نیز دارد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگر چه اکنون رنگ شهر، فرهنگی و تاریخی است، اما اصفهان شهر بزرگ دانشگاهی و صنعتی نیز محسوب می‌شود، شهری که از نظر هنر و هنرمند زبانزد عام و خاص است.

وی تصریح کرد: مردم اصفهان را می‌توان به سه دسته هنرمند، هنرشناس یا هنردوست تقسیم کرد، چراکه در جای جای شهر که قدم بزنید، شاهد تجلی هنر در حوزه معماری و صنایع دستی خواهید بود.

قاسم‌زاده با تاکید بر اینکه علاقه‌مندیم با سراسر دنیا در ارتباط باشیم، افزود: در کنار دیپلماسی رسمی، دیپلماسی شهری را نیز پیگیری می‌کنیم.

علاقه‌مند هستیم تا ارتباطات را به سمت برادران مسلمان توسعه دهیم

وی با اشاره به اینکه اکنون اصفهان با ۱۵ شهر خواهر خوانده است، ادامه داد: علاقه‌مند هستیم تا ارتباطات را به سمت برادران مسلمان توسعه دهیم و خوشحال خواهیم شد که با شهر مدینه در عربستان برای خواهر خواندگی وارد مذاکره شویم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: دیپلماسی شهری امکان مراوده بهتر و بیشتر میان مردم و تشکل‌های فرهنگی، علمی و ورزشی و اجتماعی را فراهم می‌کند، قطعاً علاوه بر علایق مشترک سیاسی، به واسطه مسلمان بودن مان موضوعات مشترک انسانی و دینی داریم.

وی با بیان اینکه خبرهای خوبی از عربستان در حوزه توسعه شهری و حرکت به سوی شهرهای هوشمند می‌شنویم و از این بابت که کشورهای مسلمان در توسعه شهری سرعت گرفتند، خوشحال هستیم، افزود: در ایران نیز به شدت به سمت توسعه شهری و تحقق شهرهای هوشمند در حال حرکت هستیم.

قاسم‌زاده تصریح کرد: جهش و سرعت توسعه در عربستان قابل تقدیر و تحسین است، به‌رغم فراز و فرودها در روابط میان دو کشور، آرزوی قلبی ما پیشرفت کشورهای اسلامی است، به ویژه عربستان که قبله مسلمانان نیز در آن قرار دارد.

وی با بیان اینکه اشتراک تجربیات در حوزه توسعه شهری و شهر هوشمند می‌تواند ارتباطات را گسترده‌تر کند، گفت: امیدوارم این سفر مقدمه‌ای برای ارتباطات بعدی باشد.

شهردار اصفهان ادامه داد: تحولات در حوزه ورزش در کشور عربستان بسیار جالب است، معتقدیم انقلاب ورزشی رخ داده است، جذب ستارگان فوتبال جهان در تیم‌های فوتبال عربستان و این ابتکار سطح فوتبال را در آسیا ارتقا می‌دهد.