دیدار‌ سفیر عربستان سعودی در ایران با استاندار اصفهان/ تأکید بر گسترش روابط بر مبنای ارزش‌های مشترک

عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران، با حضور در استانداری اصفهان با استاندار اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبیعت گردشگران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، چهارشنبه بیست و پنجم بهمن‌ماه در این دیدار گفت: امیدواریم فصل مشترک و رو به جلویی از ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی تعریف و دنبال شود.
وی ادامه داد: ما کشور عربستان سعودی را به عنوان یکی از کشورهای بزرگ اسلامی می‌شناسیم و معتقد هستیم اگر میان امت اسلام ارتباطات عمیق‌تری وجود باشد در نهایت با موفقیت‌های بزرگ نیز مواجه خواهیم شد.
استاندار اصفهان ضمن اشاره به دوره جدید روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی، بیان کرد: فصل‌های مشترک میان دو کشور به حدی زیاد است که می‌توانیم برنامه‌ریزی مشترک با اهداف واحد داشته باشیم.
دکتر مرتضوی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران اراده قوی در شکل گیری روابط حسنه دارد البته بسیاری از چالش‌ها نیز با هم افزایی و همراهی میان دو کشور قابل حل است.
وی خاطرنشان کرد: اصفهان نیز به عنوان یکی از استان‌های راهبردی کشور ما می‌تواند به خوبی در گسترش روابط دو کشور نقش‌آفرینی کند.
استاندار اصفهان اظهار کرد: ظرفیت‌های متعدد اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، علمی و فناوری، گردشگری، فرهنگی و هنری در استان اصفهان می‌تواند زمینه همکاری‌های بیشتر را فراهم کند و پشتوانه روابط میان دو کشور باشد.
دکتر مرتضوی گفت: ما عربستان را به عنوان سرزمین مقدسی که مهد ظهور دین مبین اسلام است مورد توجه قرار می‌دهیم.
وی متذکر شد: تلاش‌های مسئولین ارشد دو کشور در راستای بهبود روابط تحسین‌برانگیز است و می‌تواند مبانی خوبی برای حرکت‌های روشن در آینده باشد.
استاندار اصفهان اظهار کرد: وجود اشتراکات بسیار و توجه دو کشور به آینده اسلام، ظرفیت‌های بزرگی را در راستای گسترش روابط فراهم می‌کند.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: ما در استان اصفهان می‌توانیم بضاعت‌های خود را جهت تعاملات بیشتر میان دو کشور به کار ببندیم.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله(پزشکی، فناوری، صنعت و سایر حوزه‌ها) توانسته به جایگاه قابل توجهی دست یابد که البته همه دستاوردها را متعلق به خود نمی‌دانیم و معتقد هستیم دستاوردهای ایران اسلامی در خدمت جهان اسلام است.
استاندار اصفهان عنوان کرد: بایستی بیشتر با یکدیگر گفت‌وگو کنیم و برخی از واسطه‌ها از میان دو کشور حذف شوند و برای رفت‌وآمدهای متعدد هدف و مشارکت تعریف کنیم.
وی متذکر شد: اراده قوی میان رهبران، ظرفیت‌های قوی، اقتضائات و اشتراکات میان دو کشور همه ما را به سمت افزایش همکاری و تعاملات سوق می‌دهد.
استاندار اصفهان ادامه داد: با برنامه‌ریزی صحیح این مسیر هموار خواهد شد، ارتباط میان دو کشور خوشایند بسیاری از کشورهای دیگر نیست و برخی چالش‌ها با ورود افراد ثالث شکل می‌گیرد همان‌هایی که در فاصله گرفتن این دو کشور سود می‌برند.
دکتر مرتضوی گفت: امنیت، آرامش، اقتصاد پویا و حرکت‌های پرشور میان دو کشور تأثیر بسزایی در آینده امت اسلام خواهد داشت.
استاندار اصفهان تأکید کرد: اصفهان آماده نقش‌آفرینی در حوزه‌های مختلف میان دو کشور است که می‌تواند زمینه ساز افق روشن برای جهان اسلام باشد.

تأکید بر تقویت روابط میان دو کشور
سفیر عربستان سعودی در ایران گفت: موقعیت اسلامی، جغرافیایی و اثرگذاری جهانی جمهوری اسلامی ایران قابل احترام است و منجر می‌شود همکاری دو کشور برپایه احترام پیش برود.
عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان سعودی در ایران در دیدار با دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، گفت: اصفهان شهر بسیار زیبایی است و تلاش می‌کنیم با ابعاد مختلف این شهر آشنا شویم.
وی ادامه داد: روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی رو به پیشرفت و این پیشرفت به خاطر اراده قوی میان رهبران دو کشور است.
سفیر عربستان سعودی در ایران بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران کشور همسایه و دوست ما و همکاری میان دو کشور بسیار مهم است.
وی ضمن تأکید بر تقویت روابط میان دو کشور، گفت: تقویت روابط باعث قوت منطقه و جهان اسلام خواهد بود.
عبدالله بن سعود العنزی خاطرنشان کرد: ارتباطات میان رئیس جمهور ایران و ولیعهد عربستان سعودی در راستای ایجاد روابط قوی و مستحکم است.
وی ادامه داد: در این راه اراده صادقانه‌ای وجود دارد و عواملی مشترک میان دو کشور بسیار زیاد است.
عبدالله بن سعود العنزی گفت: برای حل چالش‌های میان دو کشور اراده قوی وجود دارد و درصدد هستیم این خدمات در راستای جهان اسلام باشد.
وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و کشوری محوری است و می‌دانیم که احترام متقابل و نزدیکی میان دو کشور اتفاقات خوب آینده را رقم خواهد زد همچنین مصلحت منطقه بر این ارتباط دوگانه است.
سفیر عربستان سعودی در ایران گفت: ایران کشور مسلمان و برادر ما است و همکاری ما بایستی بر پایه مصلحت باشد تا بتواند باعث خیر و نیکی میان دو کشور باشد.
وی خاطرنشان کرد: حجاج ایرانی با احترام مناسک خود را به جای می‌آورند زیرا موقعیت اسلامی، جغرافیایی و اثرگذاری جهانی ایران قابل احترام است و منجر می‌شود همکاری دو کشور برپایه احترام پیش برود.
سفیر عربستان سعودی در ایران ادامه داد: دور شدن از گفت‌وگوی متقابل دو کشور را از یکدیگر دور خواهد کرد در صورتی که بایستی رو در رو در مورد چالش‌ها صحبت کرد زیرا میان ما اشتراکات و ارزش‌های بسیاری وجود دارد.
عبدالله بن سعود العنزی افزود: افرادی هستند که راضی نیستند ایران و عربستان به یکدیگر نزدیک شوند، از این رو بایستی برخلاف نظر آنان عمل کنیم.
وی ادامه داد: عربستان سعودی همیشه دست خود را به سوی صلح جلو می‌برد و به فکر خیر و نیکی برای منطقه است.
سفیر عربستان سعودی در ایران خاطرنشان کرد: از ابتدای حضور در ایران، احترام و محبت از مسئولان و برادران ایرانی خود دیدیم و همیشه مورد توجه و خوشآمد هستیم که این روحیه ایرانیان از اخلاق مسلمانی است.
وی گفت: اصفهان از استان‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و در حوزه‌های اقتصادی توانمند است از این رو می‌تواند زمینه‌ساز تعاملات بسیاری باشد.
سفیر عربستان در ایران خطاب به استاندار اصفهان گفت: شما اهل محبت هستید و برای دریافت این محبت ما در اولویت قرار داریم، به راستی که دو کشور همسایه باید به فکر تقویت روابط باشند.