فرمانده انتظامی استان اصفهان: شناسنامه دار کردن هزار و 176 محله در اجرای طرح امنیت محله محور/ انهدام 9 باند بزرگ سرقت در استان / طرح ویژه برخورد با رانندگان حادثه ساز

فرمانده انتظامی استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تشریح اقدامات شاخص پلیس استان در آبان ماه، از کشف بیش از 2 تن انواع مواد مخدر و انهدام 9 باند بزرگ سرقت در استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری طبیعت گردشگران، سردار” حمید علینقیان پور” در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و امنیت و همچنین محکوم کردن جنایات و اعمال وحشیانه رژیم کودک کش اشغالگر قدس و تشکر از اصحاب رسانه بیان داشت: ایجاد و استمرار امنیت پایدار همچنین احساس امنیت در جامعه اقدام بزرگی است که به فضل خدا، خدمتگزاران مردم در فراجا به آن اهتمام دارند و این مهم امکان پذیر نیست مگر با ارائه و تبیین که به حمد الله شما اصحاب رسانه با هنرمندی و امانت داری و دلسوزی آن را انجام داده و خواهید داد.
شناسنامه دار کردن هزار و 176 محله در اجرای طرح امنیت محله محور
وی در ابتدای جلسه به دستور العمل اجرای طرح امنیت محله محور پرداخت و گفت: ما در این طرح استان اصفهان را با توجه به وضعیت هر محله به قسمت های مختلف تقسیم بندی و هزار و 176 محل را شناسنامه دار کرده و با بهره گیری از ظرفیت معتمدین و افراد با نفوذ هر محل، کلانتری ها را مکلف به اداره و ایجاد استقرار امنیت در این محلات کرده ایم .
فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور درآبان ماه امسال،284 نقطه آلوده را که پاتوق فساد، فروش و استعمال مواد مخدر و یا خانه های مجردی سارقان و یا محل تردد اراذل و اوباش بوده و باعث ایجاد احساس ناامنی برای شهروندان به خصوص در ساعات مشخصی از شبانه روز بود را در سطح استان شناسایی و با انجام عملیات های مشترک و برخورد قاطع این نقاط را پاکسازی کرده ایم.
این مقام ارشد انتظامی دستگیری بیش از 700 سارق، اراذل و اوباش و عربده کش، کشف 602 فقره سرقت، دستگیری 578 قاچاقچی و فروشنده مواد مخدر و شناسایی و دستگیری بالغ بر هزار و 200 معتاد متجاهر که امنیت محلات را به خطر انداخته بودند را از دیگر نتایج اجرای این طرح در آبان ماه اعلام کرد.
هزار و 952 مورد برخورد با سایت های مجرمانه در پلیس فتا
سردار علینقیان پور در تشریح عملکرد پلیس فتا گفت: با توجه به گستردگی استفاده فضای مجازی در بین اقشار مختلف جامعه، رصد دقیق و وسیع فضای مجازی و برخورد با مصادیق مجرمانه در این فضا در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است به نحوی که در آبان ماه با هزار و 952 مورد از سایت هایی که اقدام به اعمال مجرمانه درفضای مجازی در زمینه های کلاهبرداری اینترنتی، فروش سلاح و مهمات و مواد مخدر و سایر عناوین مجرمانه می کردند برخورد داشته ایم که این برخورد ها نسبت به مدت مشابه سال قبل63 درصد افزایش داشته است که از این حیث استان اصفهان جزء رتبه های برتر کشوری می باشد.
وی به صد ها مورد مسدود سازی لینک های جعلی فیشینگ اشاره و اظهار داشت: در همین رابطه طی ماه گذشته بالغ بر 3 میلیارد تومان اموال کلاهبرداری شده از شهروندان و مالباختگان به آن ها عودت داده شده است.
طرح ویژه برخورد با رانندگان حادثه ساز
فرمانده انتظامی استان در خصوص آمار تصادفات جرحی و فوتی در سطح استان بیان داشت: بررسی های تخصصی که به صورت مشترک بین پلیس های راه و راهور انجام شده نشان دهنده آمار مناسب استان در زمینه وقوع تصادفات جرحی و فوتی بوده است.
وی اظهار داشت: درصد بالایی از تصادفات جرحی و فوتی مربوط به 30 کیلومتری شهر ها است که در این زمینه نیز برنامه خاصی برای شهر اصفهان و چند شهر بزرگ استان در نظر گرفته شده است. همچنین از برنامه هایی که در جهت کاهش تصادفات و حوادث ترافیکی شروع کرده ایم طرح ویژه برخورد با رانندگان حادثه سازی است که امنیت جانی هموطنان را به خطر می اندازند. در این خصوص تمام مأموران انتظامی مکلف به برخورد قاطع و قانونی با رانندگان حادثه ساز هستند که نتایج مثبت اجرای این طرح را انشاءلله در آینده شاهد خواهید بود.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه ها در حوزه کاهش تصادفات، شناسایی و پیگیری در جهت رفع نقاط حادثه خیز در سطح جاده های استان است که با تعامل خوبی که با اداره راه صورت گرفته و اقدامات خوبی که انجام شده است بخشی از این نقاط شناسایی و مرتفع شده و رفع مابقی این نقاط نیز در دستور کار قرار دارد.

کشف بیش از 2 تن مواد مخدر در آبان ماه
سردار علینقیان پور از کشف بیش از 2 تن مواد مخدر در آبان ماه خبر داد و گفت: این میزان کشفیات اولا نشان دهنده اهتمام ویژه و تلاش شبانه روزی پلیس مبارزه با مواد مخدر در جهت برخورد قاطع با این پدیده شوم بوده و همچنین نگران کننده از این حیث که خانواده ها باید توجه بیشتری به مسئله اعتیاد به خصوص در بین جوانان و نوجوانان داشته باشند.
وی افزود: در زمینه آگاه سازی افراد جامعه نیز اقدامات خاصی برای خانواده ها هم در سطح مدارس، مساجد، شوراهای محلی و … و چه در فضای مجازی انجام داده ایم به نحوی که فقط در آبان ماه امسال 57 دوره آموزشی با بهره گیری از کارشناسان مجرب برای اقشار مختلف جامعه برگزار کرده ایم و در این خصوص طی جلساتی که با مسئولان کارخانه های بزرگ استان داشته ایم از مدیران آن ها خواسته ایم جلساتی برای آگاه سازی کارگران و خانواده های آنها برگزار کنند.
انهدام 9 باند بزرگ سرقت در استان
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در آبان ماه سال جاری 9 باند بزرگ سرقت توسط پلیس آگاهی استان منهدم و تعداد 2هزار و 175 سارق در این بازه زمانی دستگیر شدند، ادامه داد: در این مدت در زمینه سرقت های مهم کاهش 40 درصدی و همچنین افزایش 4 درصدی کشف سرقت را شاهد بوده ایم که نشان دهنده زحمات شبانه روزی همکاران بنده در پلیس آگاهی است.
این مقام ارشد انتظامی نظارت بر مشاغل و اماکنی که در معرض سرقت قرار دارند و راه اندازی گشت های ویژه مبارزه با سرقت توسط پلیس آگاهی را از دیگر برنامه ها در جهت کاهش سرقت و برخورد با سارقان عنوان و خاطر نشان کرد: این واحد های گشت به خصوص در کلانشهر اصفهان با بهره گیری از افسران مجرب آگاهی و یگان امداد راه اندازی شده و به مسیری می رویم که همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند بتوانیم وقوع سرقت را به صفر رسانده و خدمتگذاران خوبی برای مردم باشیم.