با محوریت اتاق بازرگانی اصفهان صورت گرفت: تأسیس شرکت توسعه گردشگری راه ابریشم ایرانیان

سیدحسن قاضی عسگر، معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان در این جلسه بر توجه به جزئیات امور مربوط به گردشگری در استان تاکید نمود و گفت: امید است با همکاری و تعامل بخش خصوصی و دولتی در دوران پساکرونا، ضرر قابل توجه وارد شده به این بخش، جبران شود.
در ادامه علی کرباسی زاده، مشاورعالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه از نیمه دوم سال گذشته صنعت گردشگری تحت تاثیر وقایع متعدد ‌و ناگواری قرار گرفت و با شیوع کرونا متاسفانه به کمارفت، افزود: این ستاد برای نخستین بار در کشور، ذیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان شکل گرفت.
مشاور عالی رئیس اتاق اصفهان تأسیس شرکت توسعه گردشگری راه ابریشم ایرانیان با محوریت اتاق بازرگانی از نظر سهام داری همچنین سهام داری سایر ذینفعان گردشگری و توافق با صدا و سیما برای انعقاد قرارداد به منظورراه اندازی کمپین توسعه گردشگری ایمن را از جمله اقدامات صورت گرفته در این ستاد بیان کرد.
کرباسی زاده در ادامه با بیان اینکه با توجه به بحران های حادث شده از کرونا، عملا نمی توانیم منتظر گردشگران خارجی درکوتاه مدت باشیم، بربرگزاری تورهای مجازی با هزینه های اندک برای گردشگران خارجی ،تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود با حمایت اتاق بازرگانی و همکاری انجمن راهنمایان گردشگری تورهای مجازی و آنلاین برگزار شود.
وی این امر را در توسعه برند اصفهان و ایجاد زمینه برای ورود گردشگران خارجی در شرایط پساکرونا موثر دانست.
وی همچنین از انجام اقداماتی برای تبلیغات توسعه گردشگری ایران و بالاخص اصفهان از طریق ساخت کلیپ و تیزر از طریق انعقاد قرارداد با شرکت های مختلف تبلیغاتی و اقداماتی در خصوص دریافت مجوز سفر ایمن از ستاد ملی کرونا با همکاری استان های فارس و یزد خبرداد.
احمد خوروش، رئیس کمیسیون گردشگری و برند اتاق بازرگانی اصفهان نیزضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در کمیته های کمیسیون برای توسعه گردشگری اصفهان از تلاش های صورت گرفته برای تکمیل زیرساخت های گردشگری استان ابرازخرسندی نمود.
رییس کمیسیون سرمایه گذاری و زیرساخت گفت: کمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی اصفهان به دلیل عدم وجود تعامل وهمکاری جمعی سرمایه گذاری با هدف استفاده از پتانسیل های موجود در اصفهان شکل گرفت و از این ظرفیت در راستای توسعه سرمایه گذاری حوزه گردشگری استان استفاده خواهیم کرد.