رئیس جامعه هتلداران ایران مطرح کرد؛ قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی برای بخشودگی جرائم تمام تاسیسات گردشگری/ اسامی تا 2 هفته آینده اعلام شود

رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی برای بخشودگی جرائم تمام تاسیسات گردشگری بر ارسال اسامی به‌صورت مصداقی با فوریت حداکثر ۲ هفته‌ای تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی طبیعت گردشگران، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به اینکه موضوع مالیات یکی از مهم‌ترین چالش‌های فعالان صنعت گردشگری محسوب می‌شود به تشریح برخی از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در جلسه رئیس سازمان امور مالیاتی و معاون گردشگری پرداخت.
اعلام جامعه هتلداران به استان‌ها برای ارسال اسامی/ نباید زمان را از دست بدهیم
وی به قول مساعد رئیس سازمان امور مالیاتی برای بخشودگی جرائم تاسیسات گردشگری و حل مشکلات اشاره کرد و افزود: چنین مواردی باید به سرعت پیگیری شود و نباید اجازه دهیم مشمول زمان شود. تمام تشکل‌های تاسیسات گردشگری اسامی را به‌صورت مصداقی تا ۲ هفته آینده به معاونت گردشگری اعلام کنند تا جمع‌بندی نهایی از سوی سازمان امور مالیاتی انجام و بخشودگی صورت گیرد.
حمزه‌زاده با اشاره به اقدام انجام شده از سوی جامعه هتلداران، ادامه داد:‌ به تمام استان‌ها اطلاع‌رسانی کرده‌ایم اسامی هتل‌هایی که مشمول جرائم شده‌اند را تا ۲ هفته آینده به ما اعلام کنند.
استفاده از فرصتی به نام کارگروه مشترک
تشکیل کارگروه مشترک از سوی دفتر فنی سازمان امور مالیاتی با حضور نمایندگان تشکل‌ها و معاون گردشگری برای طرح و پیگیری مشکلات و چالش‌های این صنعت از دیگر موارد مهمی بود که رئیس جامعه هتلداران ایران به آن اشاره و تصریح کرد: این کارگروه که به زودی شکل خواهد گرفت، می‌تواند فرصتی مغتنم برای طرح و حل مسائل باشد. باید از این فرصت پیش آمده برای حل مشکلات مربوط به حوزه مالیات صنعت گردشگری نهایت بهره را ببریم.
پیگیری برای معافیت هتل‌های ۴ و۵ ستاره از مالیات بر ارزش افزوده
حمزه‌‌زاده در ادامه به طرح موضوع معافیت هتل‌های ۴ و ۵ ستاره از مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و افزود: قول مثبتی داده شد که هم در برنامه هفتم توسعه و هم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع معافیت مالیاتی هتل‌های چهار و پنج ستاره پیگیری شود و این هتل‌ها نیز مانند هتل‌های یک تا سه ستاره مشمول معافیت ۱۰۰ درصدی شوند.
رئیس جامعه هتلداران ایران با اشاره به رفتار سلیقه‌ای ماموران مالیاتی، گفت: برای جلوگیری از رفتارهای سلیقه‌ای ماموران مالیاتی، قرار بر این شد وحدت رویه‌ای ایجاد شود. موضوعی که اجرای آن هم به نفع سازمان امور مالیاتی و هم فعالان صنعت گردشگری خواهد بود.
وی در پایان پیگیری‌های مهندس عزت‌الله ضرغامی و علی‌اصغر شالبافیان را برای برطرف کردن مشکلات مالیاتی فعالان گردشگری مثمر ثمر دانست و افزود: تمدید دو ساله معافیت مالیاتی هتل‌ها، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری که با پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هیات دولت تصویب شد کار ارزشمند و مهمی بود. در دوره‌های گذشته نیز جلساتی با سازمان امور مالیاتی داشتیم که بی‌حاصل بود؛ اما امیدواریم این جلسات خروجی مثبتی برای فعالان گردشگری داشته باشد.