مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان خبر داد: احداث زیرگذر محله حصه با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان از احداث زیرگذر محله حصه با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری طبیعت گردشگران به نقل ازاداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد صیرفی‌نژاد روز 25 اردیبهشت ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام این خبر گفت: منطقه ۱۰ با ۱۷ محله و مساحت ۲ هزار و ۱۶۴ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۲۱۰ هزار نفر، دومین منطقه شهر از حیث جمعیت است.
او افزود: طول معابر اصلی ۹۰ و طول معابر فرعی منطقه ۳۶۰ کیلومتر است که هزینه قابل‌توجهی را از نظر نگهداری، نظافت و… برای منطقه ایجاد می‌کند. همچنین منطقه ۱۰ از ۲۰۰ هیات مذهبی، ۱۰۰ مسجد، ۶ امامزاد، ۵۰ کانون ثبت شده، ۶ ورزشگاه متعلق به شهرداری، ۶ فرهنگسرا، ۵ سالن مطالعه، یک خانه کودک و یک باغ بانوان به‌نام طلوع برخوردار است.
او خاطرنشان کرد: منطقه ۱۰ حدود ۲۲۲ هکتار بافت فرسوده دارد، سرانه فضای سبز آن ۱۲ مترمربع است و از ۱۵۰ پارک محلی و ۱۵ کیلومتر مادی و انهار برخوردار است.
احداث میدان شش‌راه با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در منطقه ۱۰
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی شهر در سال گذشته را احداث میدان شش‌راه واقع در منطقه ۱۰ دانست و گفت: این پروژه با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار، تملک و احداث شد.
او افزود: در سال گذشته همچنین با کمک خیرین در زمینی به متراژ ۲۶ هزار مترمربع در مجاورت محله حصه، یک پارک محلی احداث شد که نقش مهمی در افزایش نشاط اجتماعی این منطقه دارد.
او اضافه کرد: احداث خیابان ۵۰۰ متری کوشش با ۵ میلیارد تومان اعتبار، احداث میدان مدرس، احداث پل فرسان که تا پایان خردادماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و توسعه فاز نخست باغ بانوان طلوع با ۵ میلیارد تومان اعتبار از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه بوده است.
صیرفی نژاد با بیان اینکه احداث دو پروژه در محله گرکان شامل احداث یک خیابان حدفاصل بزرگراه فرودگاه تا محله گرکان و احداث پارک گرکان با حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار، از دیگر ‌پروژه‌های محرک توسعه در منطقه ۱۰ بوده است، اظهارکرد: احداث خط کلکتور آب با ۱۶ میلیارد تومان اعتبار، احداث پارکی در محله هفتون و احداث ورزشگاهی در مجاورت این پارک با ۶ میلیارد تومان اعتبار نیز در سال گذشته در منطقه ۱۰ انجام شده است.
او با اعلام اینکه رسیدگی به محله‌های حصه، مصلی و اطشاران در دستور کار مدیریت این منطقه برای سال جاری قرار دارد، گفت: احداث زیرگذر محله حصه با ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار، ادامه احداث پارک حصه با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار و احداث خیابان اطشاران با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار ازجمله پروژه‌های شاخص منطقه در این زمینه است.انتهای پیام//عکس فاطمه صابری