مدیر عامل شرکت عمران خبر داد:الحاق ۳۰ هکتار زمین به شهر بهارستان

حمیدرضا رحیمی ظهر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مصوب شدن الحاق ۳۰ هکتار زمین به شهر بهارستان گفت: این اراضی ارتباطی به پارک ملی کلاه‌قاضی ندارد و به دلیل وجود قنوات مشکلات زیست‌محیطی داشت که رفع شده است.
وی بیان داشت:در طرح نهضت ملی مسکن ۱۹ هزار واحد در دستور کار است و براساس زمین موجود متقاضیانی که ثبت نام کردند که بالای ۵۵ هزار نفر تأیید صلاحیت شدند.
رحیمی در ادامه بیان داشت: نهضت ملی مسکن و قانون جوانی جمعیت وظیفه اصلی شرکت عمران بهارستان است که در همین راستا پروژه‌های متعددی آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت عمران بهارستان ادامه داد: امسال بر اساس شرح وظایف رسیدگی به طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت شهر بهارستان در اولین جلسه شورای مسکن استان، اولویت اول استاندار بوده است.
وی با بیان اینکه تاکنون تخصیص زمین برای متقاضیان دارای ۳ فرزند نداشتیم ،گفت: متقاضیان مسکن دارای سه فرزند و بیشتر چهار هزار و ۲۷۰ نفر و متقاضیان پالایش شده ۹۸۹ نفر می باشند.
این مقام مسئول افزود: در استان یک هزار و ۱۷ نفر دارای چهار فرزند ثبت نام کردند که از این تعداد تاکنون ۴۶۴ نفر پالایش شدند و ۲۳۲ پلاک زمین به متقاضیان واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه اولویت ما طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت است، گفت: شرکت عمران متولی انجام خدمات همه دستگاه‌هاست اما خدمات زیربنایی باید توسط نهادهای خدمات رسان تقسیم شود.
رحیمی افزود: دراین راستا یک سوم پروژه‌ها مانند فرمول پروژه مسکن مهر بر عهده وزارت راه و شهرسازی، یک سوم وزارت نیرو و یک سوم سازمان مدیریت و برنامه ریزی است و خدمات زیربنایی از مباحثی است که در شورای مسکن مطرح می‌شود.
وی در ارتباط با پروژه های شهر بهارستان بیان داشت: در سال جاری پروژه‌های همگانی از جمله احداث چندین پارک، آسفالت معابر و نگهداری فضای سبز با اعتباری بالغ بر ۱۵۶ میلیارد تومان در دست اجرا داریم.
این مقام مسئول ادامه داد: همچنین قرارداد سه پروژه از جمله مدرسه ۶ کلاسه کودکان استثنایی، مدرسه ابتدایی ۱۲ کلاسه دخترانه دارای سالن ورزشی و اجرای روشنایی بلوار فرهنگ با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان بسته شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان با بیان اینکه در طرح جامع مصوب شهر جدید بهارستان جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است، گفت: جمعیت بهارستان طبق برآوردها ۱۲۰ هزار نفر تخمین زده شده که نشان می‌دهد تقریباً نصف افق جمعیتی طرح جامع را داراست.