موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان مطرح کرد؛ توزیع 12 هزار بسته معیشتی و حمایتی بین ۴ هزار خانواده نیازمند شهرستان لنجان

مهدی محمدی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه هیئت منتظران شهرستان لنجان جزء ۵ هیئت مذهبی جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: از زمان تاسیس این هیئت ۲۱ سال می‌گذرد و در سال ۱۳۷۸ این هیئت در بین الحرمین و کنار قبرستان بقیع تاسیس شد.

وی به مردمی بودن هیئت منتظران شهرستان لنجان اشاره و تاکید کرد: این هیئت زیر نظر هیچ شخص، نهاد و دستگاه دولتی نیست.

مدیر هیئت منتظران شهرستان لنجان به وجود قومیت‌های مختلف در شهرستان لنجان اشاره و اظهار کرد: این هیئت توانسته قومیت‌های مختلف از سرتاسر شهرستان لنجان را جذب خود کند.

وی در مورد عملکرد اصلی این مجموعه گفت: بزرگ‌ترین مراسم فاطمیه که تا کنون در کشور برگزار شده توسط این هیئت بوده است.

محمدی افزود: این مراسم هرساله ۱۲ شب با جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر و ۵۰۰ نفر خادم و با حضور دو الی سه نفر از شخصیت‌های اول جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شد که امسال به دلیل محدودیت‌های بهداشتی ویروس کرونا برگزاری این مراسم ممکن نبود.

مدیر هیئت منتظران شهرستان لنجان به برگزاری مراسم روضه سیدالشهدا(ع) توسط مقام معظم رهبری در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) اشاره و خاطر نشان کرد: رهبری این مراسم را خود به تنهایی در حسینیه حضرت امام برگزار کردند و ما این کار را سرلوحه خود قرار دادیم.

وی همچنین به کمک‌های مومنانه مبنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: ما این کمک‌های مومنان را نیز به نام نذر حضرت زهرا (س) بین خانواده‌های کم درآمد و نیازمند شهرستان لنجان توزیع می‌کنیم.

مهدی محمدی با بیان اینکه بسته‌های معیشتی و حمایتی با همایش بزرگی تقدیم مساجد خواهد شد تشریح کرد: مراسم رونمایی از این بسته‌ها در مصلای حضرت ولیعصر(عج) زرین‌شهر برگزار شد که این برنامه دارای سه بخش رونمایی از ۱۲ هزار بسته، سالگرد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، شهید محسن فخری زاده و شهدای شهرستان لنجان و روضه خوانی برای شهادت حضرت فاطمه است.

وی افزود: همچنین در ۱۱ شهر از شهرستان لنجان رزمایش عظیمی در مصلی‌های آن شهرها برگزار خواهد شد و بسته‌های معیشتی و حمایتی بین مساجد تقسیم گردید که به طور کلی توزیع این بسته‌ها باعث برگزاری ۳۰ الی ۴۰ رزمایش بزرگ در مساجد سرتاسر شهرستان شد.

مدیر هیئت منتظران با بیان اینکه در زمان کرونا تردد مردم به برخی از مساجد کم شده است اظهار کرد: توزیع این بسته‌ها در مساجد با حضور رئیس هیئت امنای مساجد، روحانی و مرکز نیکوکاری آن مسجد خواهد بود و یکی از پیام‌های این مراسم بحث وحدت و اتحاد در هر مسجد است و این مراسم باعث شد که دوماه همه مساجد در شهرستان فعال باشند.

وی در خصوص بسته‌های معیشتی و حمایتی گفت: این بسته‌ها شامل سه پک معیشتی، بهداشتی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: پک معیشتی شامل اقلامی چون برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و غیره و پک بهداشتی نیز شامل ماسک، الکل و دستکش برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی خانواده‌ها است.

موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان در خصوص پک فرهنگی نیز اظهار کرد: این بسته شامل کتاب “سبک زندگی فاطمی” است که یک مسابقه بزرگ کتابخوانی نیز از روی این کتاب برنامه‌ریزی شده است.

وی در ادامه افزود: دیگر محصول این پک مسابقه نقاشی است که فرزندان خانواده‌های کم درآمد را با سیره حضرت زهرا (س) و زندگی سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی آشنا می‌کند و بچه‌ها باید تصاویر نمادین حضرت زهرا (س) و سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نقاشی کنند و همچنین این بسته شامل لوازم التحریر است که برای سه نفر دانش آموز در این بسته‌ها در نظر گرفته شده است.

محمدی هدف اصلی این هیئت را برگزاری روضه‌ها در داخل منازل دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم این خانواده‌ها را بیشتر با سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) آشنا کنیم.

تفاهم نامه هیئت منتظران با عتبات عالیات کشور عراق

وی با بیان اینکه هیئت منتظران اولین و تنها هیئت مذهبی در جمهوری اسلامی ایران است که توانسته تفاهم‌ نامه‌ای با عتبات عالیات کشور عراق امضا کند تشریح کرد: در سال ۹۶ با یک هیئت رسمی و با حضور مسئولان شهرستان و استان وارد شهر بغداد شد و با مسئولان فرهنگی و مذهبی کشور عراق دیدار داشت و با تولیت عتبات در حرم حضرت علی بن ابی‌طالب(ع)، حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع ) و حرم کاظمین(ع) تفاهم‌نامه ای را امضا کرد.

مدیر هیئت منتظران شهرستان لنجان به برگزاری کنگره بزرگ شهدای مدافع حرم جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق اشاره و تصریح کرد: برای ایجاد یک تفاهم نامه بین دو کشور باید دو دولت در راس کار باشند ولی تفاهم نامه شهدای مدافع حرم کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق توسط هیات منتظران شهرستان لنجان ایجاد شد.

برگزاری کنگره بین‌الملی جبهه مقاومت با حضور 6 کشور جهان اسلام

وی در خصوص دیگر اقدامات هیئت منتظران شهرستان لنجان ابراز داشت: برای اولین بار در جهان اسلام کنگره بین المللی جبهه مقاومت با حضور شش کشور اسلامی برگزار شد.

محمدی افزود: این کنگره در سال ۹۶ با حضور رئیس وقت مجلس شورای اسلامی و ۱۱۷ مهمان داخلی و خارجی و خانواده معظم شهدا و با حضور شهید ابومهدی المهندس برگزار گردید.

وی به کنگره بین المللی در انتظار خورشید اشاره و اظهار کرد: این کنگره با حضور شش کشور اسلامی و حدود هزار نفر از منتخبین سراسر شهرستان اصفهان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان در ادامه افزود: برای اولین بار تولیت حرم حضرت معصومه(س) غبار روبی حرم را به این هیئت هدیه دادند.

وی با بیان اینکه هیئت منتظران از روابط عمومی بسیار خوبی در سطح جمهوری اسلامی ایران و شش کشور اسلامی برخوردار است گفت: ما در این چند سال ارتباط خوبی با آستان مقدس رضوی، حرم عبدالعظیم و کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) داشته‌ایم و این ارتباط باعث شده است که به صورت اتوماتیک با کشورهای عراق ارتباط پیدا کنیم و همچنین دکتر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق خادم افتخاری این مجموعه است که همین امر باعث شد که ما بتوانیم ارتباط بهتری با عتبات‌عالیات داشته باشیم.

محمدی در خصوص برنامه‌های آینده هیئت منتظران شهرستان لنجان تصریح کرد: حدود ۵ الی ۶ ماه است که با دفتر سید حسن نصرالله در ارتباط هستیم و قرار بر این است که ارتباط بعدی این مجموعه با حزب‌الله لبنان مبنی بر برگزاری برنامه‌های مذهبی و فرهنگی و سیره شهدا باشد و قرار است بعد از کرونا بتوانیم در کشور لبنان هماهنگی لازم را در این خصوص انجام دهیم.

وی افزود: همچنین ارتباط خوبی با حرم حضرت زینب (س) و عتبات عالیات کشور سوریه داریم و همچنین با بسیج فاطمیون افغانستان جلسات بسیاری داشته‌ایم و اولین نشست ما نیز کنگره بزرگ بین المللی جبهه مقاومت بود.

موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان با بیان اینکه در دی ماه سال ۹۸ برگزاری کنگره بزرگ هشتمین خورشید ولایت با حضور ۱۱ کشور اسلامی در حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) آغاز شد تشریح کرد: قرار بود تمام برنامه‌های این کنگره در شهر مشهد انجام شود و جلسات مکرری با آستان قدس رضوی هماهنگ شد و مسئولان شهر مشهد، نمایند‌گان مجلس، ائمه جمعه و مدیران کل استان خراسان رضوی در جلسات هماهنگی برگزاری این مراسم حضور داشتند ولی متاسفانه به دلیل کرونا این کنگره برگزار نشد در حالی که نزدیک به ۳۰ درصد امور آن انجام شده بود و امیدواریم بتوانیم بعد از بین رفتن ویروس کرونا این مراسم را در کنار حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) برگزار کنیم.

وی با تاکید بر اینکه این هیئت مذهبی یک نهاد صددرصد مردمی است ابراز داشت: خیرینی هستند که برنامه‌های این هیئت را مدیریت و حمایت می‌کنند و بسیار سخت است که یک مجموعه بتواند نظر خیرین را به خود جلب کند چرا که خیلی از مجموعه‌ها از خیرین مبالغی گرفته‌اند ولی متاسفانه در جای دیگری آن مبالغ را هزینه کرده‌اند.

محمدی با اشاره به اینکه این هیئت توانسته است اعتماد مردم را جلب کند تاکید کرد: چه خیرینی که ساکن شهرستان لنجان هستند و چه لنجانی‌های خیری که خارج از شهرستان زندگی می‌کنند با اعتماد کامل کمک‌های خود را به این مجموعه هدیه می‌کنند.

وی در خصوص ساخت زائرسرا در کشور عراق گفت: بعد از دو سال زمین این زائر سرا تحویل این هیئت شده و تمام هزینه‌های ساخت و ساز آن نیز توسط خیرین مردمی تامین خواهد شد.